Наводнение в село край Крумовград, река отнесе мост

Към момента няма бедстващи хора, съобщи кметът на Крумовград Себихан Мехмед.

Наводнение стана в село Гривка в района на Крумовград, река е придошла и е скъсала мост, предаде БГНЕС. Нивата на реките са повишени в целия регион, наводненията разрушиха и инфраструктура, залети са и земеделски земи. 
Към момента няма бедстващи хора, съобщи кметът на Крумовград Себихан Мехмед. Общо 12 души живеят в една от махалите на селото, която е откъсната от водите на реката. 
Река Крумовица е на 30 см от преливане при моста, който свързва града с болницата, спешна помощ и пожарната. 
Кметът ще забрани да се ползва временно водата за пиене и готвене. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон