МВР вече ще дерегистрира кола на починал собственик, ако не е прехвърлена до 6 месеца след смъртта му

От днес - 31 март 2026 г. МВР започва да прилага разпоредбата на чл. 143, ал. 15 от Закона за движението по пътищата, изм. ДВ, бр. 64 от 2025 г., в сила от 07.09.2025 г.

 

За промяна при регистрацията на автомобили съобщиха от Главната дирекция "Национална полиция" в профила й във фейсбук.

От днес - 31 март 2026 г. МВР започва да прилага разпоредбата на чл. 143, ал. 15 от Закона за движението по пътищата, изм. ДВ, бр. 64 от 2025 г., в сила от 07.09.2025 г.  
По силата на тази разпоредба регистрацията на пътни превозни средства ще бъде прекратявана служебно в случаите на починал собственик, когато собствеността не е променена в шестмесечен срок от датата на настъпване на  обстоятелството.IБГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон