Музикалният трамвай на София се завръща на 31 октомври 

Инициативата привлича творчески настроените софиянци от различни поколения.

Сдружение „Дигитално общество за културна дипломация“ подновява традицията Sofia pARTy TRAM чрез езика на маскарадното, карнавалното и електронното музикално изкуство.

Инициативата привлича творчески настроените софиянци от различни поколения и дава крила за изява на съвременния градски човек.

Събитието е вдъхновено от добри практики в Краков, Варшава, Будапеща, Белград, Сан Франциско и Берлин, а в София началото на съвременния формат е поставено на 21 януари 2023 г. Мотриса, тип PESA ще бъде брандирана, украсена тематично, заредена с напитки и оборудвана, а стартовата точка е спирката на трамвай №7 срещу пилоните на НДК в 18:00 ч.

Специалният маршрут обединява линиите 7, 27, 3 и 5, а гражданите могат да се качват и да слизат на всяка спирка. Целта е обхващане не само на централните зони на столицата, но и на жизнената периферия на града, защото достъпът до градска култура е за всички. Зад пулта в мотрисата застават Даниела Арнаут (Disco Manga) и актьорът Валери Кирилов (VLR).

Събитието е 18+ след 20:00 ч. Входът е свободен. Под слогана #ВлезВрелси инициативата се осъществява с изключителното съдействие на „Столичен електротранспорт“ ЕАД, а стратегически партньори са WOLT, Espolon и Red Bull. Дрескодът e аутфит с почерк на анимационни и приказни герои.

Режисьор е д-р Атанас Лозанов, а своят кураторски дебют прави Стефани Петрова. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон