Минало незабравимо: уличните телефони с копчета

95% от тях вече са премахнати

Улични телефони от тези с копчета, поставени по улици и тротоари в началото на века все още могат да бъдат видени в по-малките населени места, предаде БГНЕС.

През 2008-ма година започва тяхното премахване от градската среда, като до 2023 г. са премахнати над 95% от тях. 

Към днешна дата телефонните апарати остават само на ключови места като гари, летища, болници и полицейски участъци, но рядко някой от тях е в изправност. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон