Обичаната театрална актриса Мимоза Базова, която тази година прегърна почетната статуетка Аскеер, навършва днес 77-годишна възраст.
Рожденичката не слиза от сцената и се хвърля в комедията "Басейнът" под режисурата на Атанас Атанасов само няколко дни след празничната дата. На 29 октомври Базова ще е на сцената на „армията“ заедно с Веселин Анчев, Анастасия Ингилизова, Асен Кобиларов и Бернарда Береану.
Мимоза Базова е актриса в театър "Българска армия" от 46 години. Едни от най-емблематичните ѝ роли са: Елисън Портър в "Обърни се с гняв назад" от Дж. Озбърн, реж. Иван Добчев; Мими и Лола в "Разбойникът" от К. Чапек, реж. Иван Добчев; Наташа във "Фалшивата монета" от Максим Горки, реж. Иван Добчев; Леночка в "По следите на радостта" от В. Розов, реж. Ю Жигульски; Краварката в "Пунтила и неговия слуга Мати" от Б. Брехт, реж. Леон Даниел; Тя в "Пейка" от Ал. Гелман, реж. Л. Даниел и още много други. Последната ѝ зашеметяваща роля, която ѝ донесе наградата на Съюза на артистите - "ИКАР`09" е на Юля в спектакъла на Иван Добчев "Родилно петно" - ТР "Сфумато". | БГНЕС