Комедия със Зендая ще открие филмовия фестивал във Венеция

Комедията на Лука Гуаданино "Challengers", с участието на Зендая, ще открие тазгодишното издание на филмовия фестивал във Венеция, според Variety”.

Зендая влиза в ролята на бивша тенис надежда, превърнала се в треньор, попаднала в любовен триъгълник с двама професионални тенисисти, изиграни от Джош О'Конър и Майк Файст, Световната премиера на филма ще се състои извън конкурсната програма, на 30 август, в Palazzo del Cinema във Венеция Лидо, предлагайки звездно начало на 80-ото издание на фестивала.

Дългоочакваният американски студиен филм на Гуаданино ще се разпространява в САЩ от Metro Goldwyn Mayer Pictures/Amazon Studios, а в международен план - от Warner Bros. Pictures.

Премиерната дата в САЩ е определена за 15 септември.

Във филма Зендая играе Таши Дънкан, тенис надежда, омъжена за борещ се с проблемите шампион на име Арт, изигран от Файст ("Уестсайдска история"). Планът на Таши да си върне съпруга Арт, е да се запише за участие в турнира по тенис Challengers. Но нещата придобиват интересен обрат, когато Таши трябва да се изправи срещу друг провалил се играч на име Патрик, изигран от О'Конър, който се оказва и бивше гадже на Таши и най-добър приятел на Арт.

"Това е модерна и смела история за младежката енергия, любовта и силата", казва Гуаданино в изявление. "Зендая, Джош и Майк са напълно оригинални и свежи, внасят нова енергия, каквато не сте виждали досега", допълва той и добавя "Нямам търпение да накарам публиката на Лидо да танцува на саундтрака на Трент и Атикус в нощта на откриването на 80-ото издание на фестивала".

Гуаданино спечели миналогодишния “Сребърен лъв“ във Венеция за най-добър режисьор.

"Лука Гуаданино е един от малкото италиански режисьори, които са свикнали да работят както с италиански, така и с чуждестранни актьори и актриси, като всеки път получават най-добри резултати от всички тях", заяви в прессъобщение артистичният директор на Венеция Алберто Барбера.

80-ото издание на Венецианския филмов фестивал ще се проведе между 30 август и 9 септември. /БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон