Жител на Елин Пелин: Кметът Ивайло Симеонов да не се прави на главнокомандващ, дойде след катастрофата

На въпрос дали е бил уведомен от системата БГ АЛЕРТ, че трябва да се евакуира, той сподели, че не е успял да разбере и не е обърнал внимание.

Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов е прав, защото кметът трябваше веднага да си събере багажа и да дойде тук на место. Кметът Ивайло Симеонов не е “главнокомандващият”, а той си дойде след 1-2 дни.

Това заяви пред БГНЕС Трифон Павлов на 82 г., жител на Гара Елин Пелин. Той живее в квартала, който е в непосредствена близост до складовете с пиротехника, които се взривиха в четвъртък.

Павлов коментира избухналото напрежение между вътрешния министър и кмета на община Елин Пелин Симеон Василев, който бе обвинен, че е давал неуместни коментари, докато е бил в отпуск в чужбина, а спешните служби са потушавали пожара.

Трифон Павлов разказа какво се е случило в първите часове след експлозията.

“Бях в дома си, когато се раздадоха експлозиите. Първото ми усещане бе, че от складовете идва силният тътен, който бе като взривена бомба. След секунди започна нещо, което наподобяваше престрелка между два лагера. Отново на няколко пъти се чуваше силен тътен, гърмене на пиратки, голям облак от дим, който отиваше на изток към Вакарел, така че тук нямаше задимяване”, разказа Павлов.

На въпрос дали е бил уведомен от системата БГ АЛЕРТ, че трябва да се евакуира, той сподели, че не е успял да разбере и не е обърнал внимание.

Вечерта в четвъртък, когато ситуацията е била най-напрегната са минали представители на правоохранителните органи, които са го призовали да се евакуира. “От уважение към тях го направих. Напуснах дома си”, каза Трифон Павлов. Според него първият половин час е бил най-опасен. | БГНЕС

 

Последвайте ни и в google news бутон