Жертви на телефонни измами си върнаха обратно над 54 000 евро

Петимата пострадали са получили парите си в Съдебната палата в Добрич.

Петима души, станали жертви на телефонни измами, получиха обратно всичките си спестявания – над 54 000 евро и 5000 лева. Сред пострадалите са четири жени и един мъж от различни градове в страната.

Парите са възстановени в рамките на досъдебно производство на Районната прокуратура в Добрич. Петимата са били измамени по телефона, а за престъпленията вече са привлечени към наказателна отговорност предполагаемите фактически извършители.

Четиримата обвиняеми са от Горна Оряховица и според прокуратурата са отговорни за седем телефонни измами, извършени в периода от 12 юни до 7 август 2025 г. Те бяха задържани през февруари 2026 г. след съвместна работа на българските и румънските власти. Четиримата са с най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Петимата пострадали са получили парите си в Съдебната палата в Добрич. Сумите им са били възстановени в пълен размер от прокурор Даниел Илиев, говорител на Районната прокуратура в Добрич и наблюдаващ прокурор по делото.

Само в периода от 21 ноември до 1 декември 2025 г. съвместните действия на българските и румънските власти са предотвратили 12 телефонни измами в областите Плевен, Стара Загора и Силистра. Така са били предотвратени имуществени вреди за над 50 000 евро.

Това е втората подобна инициатива на Районната прокуратура в Добрич. През декември 2024 г. на други жертви на телефонни измами бяха върнати над 140 000 лева. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон