Има съмнения за умишлена намеса и вандализъм при прекъсването на електрозахранването в част от центъра на София.
Това написа министърът на енергетиката министър на енергетиката.
"Установен е дим от проходим колектор и едновременно изключване на 15 извода. Има съмнения за умишлена намеса и вандализъм – започната е проверка. МЕ, ЕРМ Запад и МВР работят по овладяване на ситуацията, осигуряване на безопасна среда за екипите на място и възстановяване на електрозахранването по алтернативна схема. Всички налични екипи работят за бързото възстановяване на електрозахранването", написа още Станков. IБГНЕС