Жечо Станков: Има съмнения за умишлена намеса при спирането на тока в центъра на София

Всички налични екипи работят за бързото възстановяване на електрозахранването

Има съмнения за умишлена намеса и вандализъм при прекъсването на електрозахранването в част от центъра на София.

Това написа министърът на енергетиката министър на енергетиката.

"Установен е дим от проходим колектор и едновременно изключване на 15 извода. Има съмнения за умишлена намеса и вандализъм – започната е проверка. МЕ, ЕРМ Запад и МВР работят по овладяване на ситуацията, осигуряване на безопасна среда за екипите на място и възстановяване на електрозахранването по алтернативна схема. Всички налични екипи работят за бързото възстановяване на електрозахранването", написа още Станков. IБГНЕС 

Последвайте ни и в google news бутон