Изложбата "Фантастични умове" представя успехите на България на международни олимпиади по науки

Жителите и гостите на София ще могат да разгледат експозицията от 5 до 19 ноември.

Изложбата „Фантастични умове“ 2025 ще бъде открита в присъствието на олимпийци и ръководители на отбори, и на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, на 5 ноември в 12:00 на „Моста на влюбените“ до НДК в София. Тя представя успехите на България в международните олимпиади по науки през годината. 

Тазгодишното издание поставя във фокус и ръководителите на националните отбори на България за 2025, които  са били олимпийци като ученици.

За 2025 година българските олимпийци, водени от техните ръководители, спечелиха от най-престижните международни олимпиади 39 медала (8 златни, 14 сребърни и 17 бронзови). Заедно с останалите европейски, балкански, младежки и момичешки олимпиади, общо завоюваните медали от националните отбори са 97 (15 златни, 40 сребърни и 42 бронзови).

В изложбата са представени олимпийските отбори от 2025 г., техните ръководители, както и “Зала на славата” с най-добрите постижения на българските ученици през годините в различните научни дисциплини. 

Жителите и гостите на София ще могат да разгледат експозицията от 5 до 19 ноември. След това проектът ще гостува на Летище София, Софийски университет „Св. Климент Охридски“ и в редица градове в страната. IБГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон