Изложба „100 % Носталгия“ на Валентин Ангелов в столична галерия

Валентин Ангелов е роден през 1961 в София.

Галерия „Ракурси“ ще представи изложбата на Валентин Ангелов „100 % Носталгия“. Любен Дилов – син, я представя така: „Валентин Ангелов е намерил най-точната дума за новата си изложба, защото живописните му платна почти винаги предизвикват това странно чувство – Носталгия по непреживяното. Освен наслада, картините му неизменно предизвикват тъга, че не сме там, където е той и вижда тези хора, тези пейзажи, тези видения. Те са светъл спомен за неслучилото се, сладко съжаление по пропуснатите възможности, напомняне, че сме родени за по-красиви духовни места от тези, които обитаваме.

Валентин Ангелов е роден през 1961 в София. През 1979 завършва Художествената гимназия в София, а през 1985 – Национална художествена академия, София, специалност  „Графика”.

Има над четиридесет самостоятелни изложби в София, Варна, Кьолн, Будапеща, Москва, Виена, Прага, Истанбул, Миконос, Люксембург. Носител е на награда от Биеналето на рисунката в Ел Ферол, Испания. 

Работи в областта на живописта, графиката, илюстрацията, комикса, карикатурата, рекламата. Един от художниците на сп. „Дъга“.

Негови платна са собственост на Националната художествена галерия, Софийската градска художествена галерия, Домът на хумора и сатирата в Габрово, на частни колекции в България и в чужбина. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон