Днес в 15:47 ч. бе прекъснато електрозахранването на метростанция „Сердика 2“ поради инцидент с пътник. На място незабавно пристигнаха екипи на Спешна помощ, пожарната и служители на „Метрополитен“. В момента следствените органи извършват оглед и действия по установяване на обстоятелствата около инцидента, съобщиха от пресцентъра на Столичната община.
Към момента движението на влаковете се осъществява в следните участъци:
· линия 1: „Обеля“ – „Централна гара“
· линия 2: „НДК“ – „Витоша“
При първа възможност движението по цялата линия ще бъде възстановено. IБГНЕС