Въоръженото крило на палестинската групировка Хамас заяви, че ще предаде телата на още двама заложници.
Този ход е част от договореното с посредничеството на САЩ споразумение за прекратяване на огъня в Газа между Израел и терористичната организация, предаде АФП.
Бригадите „Иззедин ал-Касам“ съобщиха, че „ще предадат телата на двама израелски пленници, които днес бяха ексхумирани в Ивицата Газа, в 21:00 часа местно време“.
Досега бойците са предали телата на 13 от общо 28-те заложници, чието връщане Хамас се е ангажирала да извърши в рамките на постигнатото споразумение. | БГНЕС