Служебният премиер Андрей Гюров обясни как е формирана сумата от 20 евро за подпомагане на най-уязвимите групи заради поскъпването на горивата във видео във Фейсбук.
Минахме назад във времето и видяхме, че хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво. В последните дни увеличението на цената на горивата е около 20%, така че сметката отива от 100 евро на 120. Когато хората получат компенсация от 20 евро, сметката им ще остане същата. Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава Гюров. | БГНЕС