Днес Софийски градски съд ще проведе поредно заседание по делото срещу бившия шеф на столичното следствие Петьо Петров-Еврото, който е в неизвестност. Процесът се води задочно.
Бившият следовател е подсъдим за документна измама в големи размери, която е особено тежък случай и се наказва с от 10 до 20 години затвор, припомня НТВ. Става дума за иззетите огромни суми пари, злато и скъпи монети от Илия и Явор Златанови.
През юни Илия Златанов продиктува на съда адрес на Петров в Солун, където по негови данни живее. Въпреки това от тогава до сега информация от МВР за издирването му няма.
Съдебното заседание е насрочено за 10.00 часа в Съдебната палата. | БГНЕС