Френски дипломат: Членството в еврозоната е много добра новина за България за европейската кауза

Вейсиер подчерта, че преходът към единната европейска валута е деликатен момент и се надява този процес да бъде управляван добре и добави, че това се е получило много добре в Хърватия.

„Бях посланик на Франция в Хърватия, когато страната влезе в Еврозоната и искам да ви кажа, че беше прекрасно. Това е много добре за европейския пазар, надявам се същото да се случи в България“.

Това заяви известният френски дипломат Гаел Вейсиер, който в момента е посланик на Франция в Киев пред France 24. Изявлението му дойде по повод присъединяването на България към еврозоната от 1 януари 2026 г.

Вейсиер подчерта, че преходът към единната европейска валута е деликатен момент и се надява този процес да бъде управляван добре и добави, че това се е получило много добре в Хърватия.

Френският дипломат определи присъединяването ни към еврозоната като „много силно послание за европейската кауза“, която „напредва по един традиционен начин, както е предвидено от правилата на ЕС“. | БГНЕС

 

Последвайте ни и в google news бутон