На 26 септември 2025 г. от 9:30 до 12:30 часа в Дома на културата „Борис Христов“ - Пловдив, ще се проведе първата част от конференцията „Национални политики и местни решения за водните ресурси“ – Форум Марица.
Национална мрежа за развитие (НМР) ви кани на събитието, организирано със съдействието на Община Пловдив, което ще събере представители на институции, експерти, НПО, бизнеса и местната власт за дискусия по ключови теми: състояние и рискове за водните ресурси; достъп до чиста питейна вода и напояване; законодателна рамка и застъпничество; градските реки и връзката между природа и градска среда.
Сред говорителите ще бъдат водещи експерти и представители на ключови държавни институции и организации в сектора, като: Министерство на околната среда и водите (МОСВ), Министерство на земеделието и храните, НЕК, представители на местната власт, включително заместник-кмет „Екологични политики“, Българска Асоциация за Термално Наследство, Националната асоциация на зърнопроизводителите, Българска асоциация по Водите и Българска асоциация по подземните води.
Тяхното участие подчертава значимостта на темата и гарантира, че форумът ще бъде място за среща на най-важните гласове в сектора – тези, които определят националните политики и работят ежедневно за устойчивото управление на водните ресурси.
В рамките на събитието ще се проведе активен диалог между експерти и представители на властта, насочен към търсене на конкретни решения и устойчиви политики. Форумът включва кратки панели и кръгла маса за активен обмен на мнения и идеи. І БГНЕС