Джъстин Тимбърлейк представи на феновете си нова музика като солов изпълнител за първи път от почти шест години.
42-годишният американски певец представи малка част новата песен "Selfish" в Инстаграм. Тимбърлейк изнесе закрит концерт в театъра "Орфей" в Мемфис, Тенеси.
В краткия видеоклип, озаглавен One Night Only ("Само една вечер"), се вижда как Тимбърлейк се разхожда из залата преди шоуто с микрофон в ръка.
Във видеоклиповете, направени по време на събитието, се чува как Тимбърлейк казва на публиката: "Нова музика? Е, не сме дошли тук напразно, нали? Добре, нека да го направим. Песента се нарича "Selfish".
След изпълнението Тимбърлейк публикува друг клип на страницата си в Instagram с надпис "Джъстин Тимбърлейк представя: Everything I Thought It Was".
Според слуховете това е заглавието на нов албум, в който певецът гледа в далечен залез с гръб към камерата, а пуерториканският актьор Бенисио дел Торо разказва: "А, това е Джъстин. Защо не се обръща. В какво, по дяволите, се взира?"
Последният албум на звездата Man Of The Woods, включващ хитове като Say Something и Morning Light, беше издаден преди почти шест години през февруари 2018 г.
Оттогава той участва в песента Innocent от 2021 г. с Джъстин Скай и в песента Stay With Me от 2022 г. заедно с Калвин Харис, Холзи и Фарел Уилямс.
През 2023 г. певецът издаде първата си песен от повече от 20 години с групата "Ен Синк", наречена Better Place, след като те се събраха отново за филма "Тролчета: Бандата се събира".
Според Official Charts Company Тимбърлейк има четири сингъла, оглавили британските класации, с SexyBack (2006 г.), Give It To Me с Тимбаленд и Нели Фуртадо (2007 г.), 4 Minutes с Мадона (2008 г.) и Mirrors (2013 г.).
Той има и три албума под номер едно във Великобритания с Justified (2002), FutureSex/LoveSounds (2006) и The 20/20 Experience (2013).
Тимбърлейк е и опитен актьор, като участва във филмите "Дилъри на време" и "По приятелски". /БГНЕС