Двамата братя от Нидерландия, на 17 и 15 години, са починали от отравяне с токсичен пестицид в хотел в Истанбул, съобщиха турските власти.
Инцидентът стана през месец август, когато момчетата бяха открити мъртви в стаята си в квартал Фатих в Истанбул. Баща им, който също бе в стаята, оцеля след лечение. Първоначално разследването бе насочено към хранително отравяне, но аутопсията установила наличие на алуминиев фосфид — вещество, което отделя силно отровен газ.
По случая са арестувани петима души, включително управителят на хотела и представители на фирма за борба с вредители. Те остават в ареста до началото на съдебния процес.
Случаят поражда сериозни опасения относно контрола върху използването на опасни химикали в хотелите. Той напомня и за друг трагичен инцидент в Истанбул, при който четиричленно семейство загина при подобни обстоятелства. I БГНЕС