Добрият пример от Монтанско: деца намериха пари и ги върнаха

Цялото училище в Мърчево се радва на постъпката на двете момичета.

Две момичета на 10 г. от Монтанско са намерили забравено портмоне на пейка пред кметството в село Мърчево, общ. Бойчиновци. В него е имало 450 евро и документи. Децата незабавно са предали изгубения портфейл в местната администрация, предаде кореспондентът на БГНЕС от региона. 

След проведените мероприятия служители от полицейския участък в Бойчиновци, които обслужват района, са открили и собственичката, която е на 18-годишна от Монтана. Оказало се, че младата жена е била на гости в селото. Портмонето с парите и документите са предадени на собственичката.

Като всяка сутрин двете момичета отиват на училище, когато видели забравеното портмоне на пейка в центъра на селото. Без да се колебаят го предали го на служителка в кметството.

„В 7.30 часа случайно минахме пред пощата и видяхме това портмоне. Голямо и розово беше и веднага го предадохме в кметството, отворихме го и видяхме личната карта, но не можахме да се сетим кой е на снимката“, разказаха Моника и Антония.

Кметът на с. Мърчево Иван Иванов заяви, че момичето, което е загубило портфейла, е било на гости в селото. „То дойде веднага в кметството и полицаите предадоха портмонето. Тя не знаеше, че си е загубила портмонето, докато не я извикахме“, каза той. 

Цялото училище в Мърчево се радва на постъпката на двете момичета. А самите те залягат над уроците, защото искат един ден да станат лекари. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон