Джесика Алба обожава да продуцира филми.
44-годишната актриса сподели, че още в началото на кариерата си в Холивуд е копняла за „място на масата“, а през последните години истински се наслаждава на предизвикателството да продуцира различни проекти.
„Това е най-прекрасното нещо. Може би единственото нещо, което беше предизвикателство за мен като актриса, когато бях на 20 години, беше фактът, че не бях продуцент и не се чувствах като част от екипа. Когато получих първата си голяма работа, това беше „Ангел на мрака“, и Джим Камерън на практика ми даде ключовете от замъка. Той се отнасяше с мен като с продуцент. Отнасяше се с мен като с колега. Отнасяше се с мен така, сякаш това, което казвам, има значение, и се интересуваше от моето мнение. Той и Чик [Чарлз] Егли наистина ме приеха – въпреки че бях на 17 години – и се отнасяха с мен с уважение“, разказа тя пред The Hollywood Reporter.
„После отиваш на други снимачни площадки и в други среди и се чувстваш малко като марионетка. Те не винаги те третират с толкова уважение или подкрепа, нито се интересуват от теб по същия начин. Опитвах се да се върна на това място на масата и не осъзнавах какво е то, но то е възможността да бъда продуцент“, продължи филмовата звезда.
Джесика Алба призна, че се чувства далеч по-удовлетворена, когато има активна роля в даден проект. Тя се наслаждава на предизвикателството да „вдъхва живот на една визия“.
„Да си зад кулисите на писането и [да работиш с] режисьора, да можеш да си сътрудничиш с него и наистина да чувстваш, че всички заедно можете да реализирате тази визия. Да решаваш проблемите в момента и да имаш правомощията да го правиш. А после, когато правим финалният монтаж, да можеш да си там и да дадеш мнението си: „Ей, спомням си онзи дубъл, нека го видим“. Чувствам се удовлетворена по начин, по който не съм се чувствала преди, когато бях само актриса“, сподели тя.
Джесика Алба основа продуцентската си компания Lady Metalmark Entertainment с Трейси Найберг преди две години. И въпреки че начинанието е успешно, актрисата призна, че не винаги е било лесно.
„И двете сме много нетърпеливи. Не обичаме да чакаме – искаме нещата да се случват. Трябва да си настоятелен, докато постигнеш това, което искаш. Защото не е лесно – трудно е да създадеш нещо от нулата. Трудно е да убедиш хората да се включат. Но щом успееш и започнеш да създаваш инерция, просто трябва да си готов за това“, каза тя. | БГНЕС