Кирил Десподов и неговият ПАОК ще се изправят срещу белгийския Брюж в 1/4-финалите на третия по сила евротурнир – Лига на конференциите. Това отреди тегленият жребий за надпреварата.
ПАОК, който стигна до тази фаза благодарение на впечатляващ успех над Динамо Загреб с 5:1 в реванша след поражението с 0:2 на хърватска земя, ще гостува в първия двубой с Брюж.
Фаворитът за трофея Астън Вила посреща френския Лил, а в останалите две двойки Олимпиакос, който сътвори феноменален обрат срещу Макаби Тел Авив, играе с Фенербахче в гръцко-турски сблъсък, докато Виктория Пилзен има за съперник Фиорентина. Именно победителят от този четвъртфинал ще се изправи срещу Брюж или ПАОК в последните четири.
Четвъртфиналите от ЛК ще се играят на 11/18 април, а полуфиналите – на 2/9 май. Финалът в турнира е насрочен за 29 май на стадион „Агия София“ в гръцката столица Атина.
Пълен жребий за 1/4-финалите и 1/2-финалите:
1/4-финали:
Брюж – ПАОК
Олимпиакос – Фенербахче
Астън Вила – Лил
Виктория Пилзен – Фиорентина
1/2-финали:
Астън Вила/Лил – Олимпиакос/Фенербахче
Виктория Пилзен/Фиорентина – Брюж/ПАОК. /БГНЕС