"Да, България" дава мандат на съпредседателите да подпишат споразумение за единна кандидатура за президент

Проектът за споразумение е подготвен съвместно от Форума за демократично действие и ПП-ДБ.

Изпълнителният съвет на "Да, България" дава мандат на съпредседателите да подпишат споразумението за издигане на единна кандидатура за президент на изборите догодина. Това съобщиха от партията в съобщение до медиите.

Проектът за споразумение е подготвен съвместно от Форума за демократично действие и ПП-ДБ.

От "Да, България" декларират ангажимент за разширяване на участниците в споразумението с извънпарламентарните партии и организациите от демократичната общност.

От формацията потвърждават политическата си подкрепа за европейската ориентация на страната и за въвеждането на еврото от 1 януари, но продължават да подкрепят и гражданския протест срещу управляващите заради бюджета като "легитимен отпор на гражданите, които искат да си върнат държавата в сблъсък с опитите на Пеевски да узурпира все повече власт и обществен ресурс". | БГНЕС, БНР

Последвайте ни и в google news бутон