ЦСКА посреща Добруджа в битка от 27-ия кръг на Първа лига. Предстоят последните срещи от редовния шампионат и това се приема за един от малкото, на хартия, лесни мачове за "армейците" до края на цялата кампания.
Очаква се "червените" да попаднат в първата четворка и тепърва ще играят по още два пъти с Левски, ЦСКА 1948 и Лудогорец през плейофите. Те ще се проведат през месеците април и май.
Битката ЦСКА - Добруджа е насрочена за 15:00 часа в неделя, 22 март. Двубоят ще се проведе на Националния стадион "Васил Левски", а възпитаниците на Христо Янев ще опитат да са по-убедителни, отколкото при визитата си по-рано през кампанията. Тогава беше постигнат успех с 1:0, но беше сред слабите срещи на "червените" и тогава не бяха спестени критиките към треньорския щаб и компания.
Сега Добруджа под ръководството на Ясен Петров натрупа четири победи и едно реми срещу преки съперници през 2026 г., така че оцеляването беше закрепено.
Активът на ЦСКА срещу Добруджа на елитно ниво е 18 победи, 4 ремита и 7 поражения. В неделя предстои юбилейният 30-и двубой между отборите в Първа лига.
По-рано през деня от 12:30 Монтана и Берое се изправят един срещу друг на "Огоста" в сблъсък на два тима, борещи се за оцеляването си в елита. Монтанчани смениха няколко треньора, а старозагорци са без успех за първенство от септември миналата година насам.
В 17:30 часа пък стартира срещата между Ботев Враца и Локомотив Пд. Тимът на Тодор Симов много трудно допуска голове и победи Арда и Ботев Пд в последните два кръга. Локомотивци от своя страна спряха серия от пет последователни мача без победа след 1:0 над Септември на "Лаута".
Пълна програма за мачовете от 27-ия кръг в Първа лига:
Четвъртък, 19 март
Спартак Варна – Лудогорец 1:5
Петък, 20 март
Славия – Ботев Пловдив 0:1
Събота, 21 март
Септември – Арда 1:4
ЦСКА 1948 – Локомотив София 3:2
Левски – Черно море 2:1
Неделя, 22 март
12:30, Монтана – Берое
15:00, ЦСКА – Добруджа
17:30, Ботев Враца – Локомотив Пловдив. | БГНЕС