Чехия не успя да победи Южна Африка в Атланта

Двата отбора си направиха общо харакири в група А.

Чехия и Южна Африка си направиха общо харакири, като завършиха 1:1 във втория кръг в група А. Двата отбора останаха на последните две места с по една точка, докато съперниците в другия мач Мексико и Южна Корея имат по три точки и два мача в повече. Чехите за втори пореден път допускат обрат, след като водят с 1:0.

Днес Михал Садилек откри още в 6-та минута и направи своя тим фаворит в двубоя. Южноафриканците обаче поефха инициативата, натиснаха съперника, организираха няколко много добри атаки и създадоха сериозни неприятности за съперника. Чехия рухна в 82-та минута. Тогава Павел Шулц игра с ръка в наказателното поле и Южна Африка получи дузпа.

С изпълнението се нагърби Тебохо Мокоена, който реализира с удар в десния ъгъл. Две минути преди края на редовното време Камогело Себелебеле стреля, но Коварж отрази опита му и така не позволи тимът да изпусне поне равенството. В четвъртата минута на продължението Лукаш Провод опита късмета си от трудна позиция. Ударът му премина покрай левия страничен стълб.

В последния, трети, кръг Чехия ще играе с Мексико, докато ЮАР ще се бори с Южна Корея. В този момент обаче шансовете и на двата отбора да продължат напред изглеждат нищожни.|БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон