„Битка след битка" с шест „Оскара", „Грешници" с четири

Джеси Бъкли спечели наградата за най-добра женска роля за „Хамнет"

„Битка след битка" на Пол Томас Андерсън се очерта като големият победител на 98-ото издание на наградите „Оскар" в неделя в Холивуд, спечелвайки шест награди - най-добър филм, режисура, адаптиран сценарий и поддържаща мъжка роля за Шон Пен. „Грешници" на Райън Куглър взе четири награди, включително най-добра мъжка роля за Майкъл Би Джордан и най-добър оригинален сценарий.

Джеси Бъкли спечели наградата за най-добра женска роля за „Хамнет", а Ейми Мадиган - за най-добра поддържаща женска роля за „Оръжия". Норвежката „Сантиментална стойност" взе приза за чуждоезичен филм, „Кей-поп демон ловците" - за анимация, а документалният филм „Господин Никой срещу Путин" за руската пропаганда в училищата получи наградата за документален филм. |БГНЕС,

Последвайте ни и в google news бутон