Американската певица Бионсе вече е милиардерка, тя стана петия представител на музикалния бранш, постигнал подобен статут, съобщи списание „Форбс“,
44-годишната изпълнителка се присъединява към избрания клуб, който включва съпруга ѝ, рапъра Джей Зи, както и Тейлър Суифт, Брус Спрингстийн и Риана, твърди изданието, известно с класациите си за най-богатите хора в света.
Бионсе достигна до този ранг след няколко много доходоносни години. През 2023 г. нейното световно турне Renaissance World Tour й донесе близо 600 милиона долара. След това тя преоткри музикалния си профил през 2024 г. с кънтри албума "Cowboy Carter", получил наградата Грами, преди да организира най-печелившото турне в света за 2025 г.
Комбинирайки тези приходи с приходи от музикалния си каталог и други сделки, „Форбс“ изчисли, че Бионсе е спечелила 148 милиона долара през 2025 г. преди данъчните плащания, което я прави третият най-високоплатен музикант в света. Изданието не предостави по-конкретна оценка за нетното състояние на бившата членка на Destiny's Child, която основа Parkwood Entertainment, за да управлява кариерата и продукциите си.
„Форбс“ констатира, че макар Бионсе да е разширила бизнес империята си с начинания като марка за грижа за косата, марка за уиски и линия дрехи, по-голямата част от личното ѝ богатство произтича от музиката ѝ, както и от световните ѝ турнета и контролирането на правата върху стария ѝ каталог. | БГНЕС