Барселона сгъна Атлетико Мадрид, но не успя да го елиминира за Купата на Краля

Каталунците не успяха да защитят първи трофей

Барселона не остави никакви шансове на Атлетико Мадрид във втората полуфинална среща от турнира за Купата на Краля. Каталунците постигнаха класическа победа във вторник вечер, но тя не беше достатъчна. "Дюшекчиите" се класираха за финала с общ резултат 4:3. 

На практика възпитаниците на Симеоне си свършиха работата на техния терен "Метрополитано" с разгромното 4:0 в първия мач.

Навръх националния празник на България Марк Бернал откри резултата едва след половин час игра след асистенция на Ямал. Резултатът беше удвоен в добавеното време, когато Рафиня реализира от бялата точка за 2:0.

В началото на втората част Барса усили натиска и Хуан Мусо трябваше да прави няколко спасявания. Последва период, в който Атлетико привидно изравни играта, но в 72-рата минута падна третият гол във вратата на гостите. Разписа се отново Марк Бернал, този път след центриране на Кансело.

Финалът предстои на 18 април, а там съперник на Атлетико Мадрид ще бъде Реал Сосиедад или Атлетик Билбао. През миналия сезон Барселона победи Реал Мадрид след продължения на финала. |БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон