15-годишното момиче, намушкано с нож от баща си в София, остава в реанимация

Вчера момичето беше въведено по спешност в операционната за животоспасяваща интервенция.

Нощта е преминала спокойно за 15-годишната пациентка, която вчера постъпи в "Пирогов" след инцидент в дома й в кв. "Подуяне". Състоянието й е стабилизирано, но остава тежко.  Момичето продължава да е под реанимационно лечение и активно наблюдение в ръководената от доц. Б. Младенов Клиника по детска реанимация на "Пирогов", съобщиха от лечебното заведение.

Вчера момичето беше въведено по спешност в операционната за животоспасяваща интервенция. Операцията продължи часове наред и беше извършена от мултидисциплинарен екип.

При нападението почина 21-годишният брат на момичето, а бабата на детето - 78-годишна жена, е настанена с множество прободни рани в ИСУЛ. Състоянието й е тежко.   IБГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон