Нощта е преминала спокойно за 15-годишната пациентка, която вчера постъпи в "Пирогов" след инцидент в дома й в кв. "Подуяне". Състоянието й е стабилизирано, но остава тежко. Момичето продължава да е под реанимационно лечение и активно наблюдение в ръководената от доц. Б. Младенов Клиника по детска реанимация на "Пирогов", съобщиха от лечебното заведение.
Вчера момичето беше въведено по спешност в операционната за животоспасяваща интервенция. Операцията продължи часове наред и беше извършена от мултидисциплинарен екип.
При нападението почина 21-годишният брат на момичето, а бабата на детето - 78-годишна жена, е настанена с множество прободни рани в ИСУЛ. Състоянието й е тежко. IБГНЕС