Земеделците на среща с МС: Искаме адекватно подпомагане на сектора

Започна срещата на земеделците с властта, предаде репортер на БГНЕС.

„Искаме адекватно подпомагане на целия земеделски сектор, включително и за зърнопроизводството“. Това заяви за БГНЕС Костадин Костадинов, председател на Българска аграрна камара, на влизане в сградата на Министерски съвет в понеделник следобед.

Костадинов поясни, че в крайна сметка сега се предприемат действия за ограничаване на вноса на украинско зърно. „Има фирми, които обаче искат да внесат 250 000 тона царевица, ние сме против това нещо-нашата царевица стои“, каза още председателят на Българската аграрна камара.

„Ще чуем какво искат и ще предлагаме решения“. Това заяви за БГНЕС Александър Йоцев, заместник-министърът на земеделието.

БГНЕС припомня, че днес земеделците се срещат с премиера акад. Николай Денков, вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел, финансовият министър Асен Василев както и със земеделския министър Кирил Вътев относно недоволството в сектора. Целта е да бъдат обсъдени исканията на земеделците за помощ от държавата, като от резултатите на срещата ще зависи дали фермерите ще излязат отново на протести. Земеделците настояват да бъдат включени в схемата за подпомагане заради войната в Украйна. /БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон