Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че е готов за „диалог“, докато пътува за важни разговори в Берлин с пратеника на президента на САЩ Доналд Тръмп и с европейски лидери, посветени на прекратяването на войната с Русия.
Зеленски каза пред журналисти, че все още не е получил отговор от Вашингтон относно украинските предложения за изменения в изготвен от САЩ план, но увери: „Получавам всички сигнали и ще бъда готов за диалога, който започва днес“.
„Срещата на върха в Берлин е важна. Срещаме се както с американците, така и с европейците… И тези срещи се провеждат в Берлин – днес и утре“, подчерта украинският президент. | БГНЕС, АФП