Верстапен тръгва първи в Баку, Макларъните седми и девети

Това е втори пореден и общо шести полпозишън за четирикратния световен шампион от началото на сезона.

Макс Верстапен с Ред Бул спечели втори пореден и общо шести полпозишън от началото на сезона във Формула 1, след като стана първи в квалификацията за Гран При на Азербайджан.

Квалификацията беше изпълнена с инциденти, като в крайна сметка на стартовата решетка в неделя на челните позиции са някои изненадващи имена. Втори и трети днес останаха съответно Карлос Сайнц (Уилямс) и Лиъм Лоусън (Рейсинг Булс). Пилотите на Макларън Ландо Норис и Оскар Пиастри - втори и първи в генералното класиране, се наредиха едва седми и девети.

В топ 10 попаднаха още Кими Антонели и Джордж Ръсел (Мерцедес), Юки Цунода (Ред Бул), Исак Хаджар (Рейсинг Булс) и Шарл Льоклер (Ферари).

Състезанието за Голямата награда на Азербайджан на пистата в Баку е утре, 21 септември от 14:00 часа българско време. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон