Веласкес: Левски не зависи от никого - нито от треньор, нито от даден играч

"Сините" продължиха без грешка в първенството след победа над Славия с 2:0 на "Герена".

Треньорът на Левски Хулио Веласкес остана доволен от успеха над Славия с 2:0 и сподели, че тимът му е бил по-добър. "Сините" продължиха безгрешния си ход до момента в първенството, надделявайки с дебютния гол на Борислав Рупанов и точното изпълнение от далеч на Евертон Бала.

"Изключително важна победа. Бяхме по-добрият отбор, превъзхождахме ги и без съмнение заслужавахме победата. В определени моменти от мача ни липсваше контрол върху топката, за да избегнем контраатаки на съперника. При една загуба на топката, когато отборът е достатъчно отворен, стигахме до ситуации, при които липсваше завършващ удар. Имахме позитивна нагласа, отборът игра добре. Изключително присъствие в последната четвърт на терена. В крайна сметка отведохме мача там, където искахме. Победихме заслужено", започна Веласкес и продължи:

"Преди всичко сме колектив, отбор. В общи линии и преди всичко си тръгвам доволен заради трите точки. Както казах признавам, че в много моменти играхме добре, но когато искаш да притежаваш топката и да си доминиращият отбор, ако ти липсва завършващият удар, поемаш риска да ти направят контраатака. Но това е в рамките на нормалното. Но отборът показа кураж и характер. Още един аспект, който ме прави доволен – всички играчи взимат участие в двубоите. Разбира се, винаги подхождаме към това колко минути да дадем на даден играч в зависимост от модела на игра и съперника".

"Левски не зависи от никого – нито от треньор, нито от даден играч. Абсолютно всички са важни. От който и да е член на спортно-техническия щаб до който и да е футболист, всички мислим за колектива. И ако някой мисли в различна посока, сериозно се е объркал. Изключително доволен съм, че всички играчи показват отборен дух и всички са доста над собственото "Аз", над егото си. Чувствам се горд с моите футболисти, с тяхната работа, с отношението им и съм изключително доволен, че са винаги на разположение и начина, по който подхождат към задачите си", каза още испанският специалист.

"Много съм доволен от Рупанов, защото той е невероятно момче. Първият ден не му костваше много да се адаптира, защото познава клуба. Независимо дали играе 90, 50 или 3 минути знае, че трябва да си остави сърцето на терена за този отбор. Много съм доволен – винаги играе по един и същи начин независимо колко играе на терена. Щастлив съм за него, защото когато вкарваш на собствения си стадион, винаги е добре. На мястото на кого щях да пусна Сангаре си остава за мен. Трябваше да подсилим централната линия на терена и направихме две смени. Това попадение ни накара да направим тези рокади. Трябваше да проследим какво се е случило досега и какво може да се случи в средата на терена. Имах предвид и ситуацията с Митков, който се връща от контузия. Затова пуснах Макун, качихме Гашпер високо и постигнахме равновесие. След това дойде идеята да включа Сула, за да увеличим притежанието на топката", завърши наставникът на "сините".

Левски посреща азербайджанския Сабах в първи мач от трети квалификационен кръг на Лига на конференциите в четвъртък, 7 август от 21:00 часа. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон