Туск: НАТО е създаден за защита от агресия на СССР и Русия

В основата на алианса е солидарността, а не егоистичните интереси, напомни Туск.

Полският премиер Доналд Туск призова съюзниците от НАТО да помнят, че алиансът е създаден, за да се противопостави на СССР и Русия. 

„Искам да напомня на нашите съюзници, че НАТО е създаден, за да защитава Запада от съветската агресия, тоест от Русия. И неговата основа беше солидарността, а не егоистичните интереси. Надявам се, че нищо не се е променило“, написа Туск в мрежата Х на фона на последното развитие на събитията около Украйна, включително на водените преговори  за мир там. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон