Като по традиция сезонът за Григор Димитров на трева ще започне в Куинс Клуб. И този път хасковлията е избрал само надпревари в тази част от календара – турнира в Лондон и престижния Уимбълдън. През това лято Димитров ще защитава общо 250 точки – 50 от втория кръг в Куинс през 2024 година и още 200 от осминафинала на Уимбълдън.
След последното обновяване на ранглистата Гришо разполага с актив от 2205 точки, което го нарежда на 19-о място. По всяка вероятност и конкуренцията му ще завоюва солиден брой точки, така че слабо представяне във Великобритания би му коствало мястото в ТОП 20.
На трева най-трудна ще е задачата пред Карлос Алкарас, който през 2024 натрупа 2050 точки на трева. Яник Синер има само 900, а Новак Джокович ще трябва да брани 1300.
В класацията Race to Turin Григор заема място извън първите 30, но дистанцията до елита не е голяма и силна втора половина от сезона може да го изстреля обратно сред водещите имена. |БГНЕС