Росалия пусна „Berghain“, първият сингъл от новия ѝ албум „Lux”

Испанската изпълнителка представи експериментална песен с Бьорк и американския музикант Yves Tumor, първият сингъл от предстоящия си албум „Lux“, който ще излезе на 7 ноември.

Песента съчетава електроника, оркестрова музика и религиозни препратки.

Каталунската певица Росалия пусна нова песен, озаглавена „Berghain”, първият сингъл от новия й албум „Lux”, който ще излезе на 7 ноември.

Вдъхновена от атмосферата на легендарния берлински нощен клуб със същото име, песента я събира отново с легендарната исландска поп звезда Бьорк и експерименталния американски музикант Yves Tumor.

„Berghain“ включва стихове на немски, английски и испански език и звук, който съчетава орган, хор и електронни баси. Видеоклипът, режисиран от Николас Мендес, показва Росалия в различни ежедневни сцени, които се превръщат в символични образи, заредени с мистицизъм, пише „Евронюз“.

Новата песен бележи началото на по-духовна и оркестрова фаза, много различна от градската естетика на „Motomami“ (2022).

Албумът „Lux“ ще включва 18 песни, структурирани в четири части, и в него ще участват артисти като Карминьо, Естрела Моренте, Силвия Перес Крус и Лондонският симфоничен оркестър, дирижиран от Даниел Бярнасон.

Музикалният клип, заснет между Берлин и Барселона, е събрал няколко милиона гледания в YouTube за по-малко от 24 часа. Певицата също така направи изненадващо появяване на площад „Пласа де Каяо“ в Мадрид миналата седмица, за да промотира работата си, като корицата на албума беше прожектирана на екраните на площада и на „Гран Виа“. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон