Режисьорът, с когото Джак Никълсън никога не е искал да работи

Макар че проект между двамата би бил интересен за мнозина, изглежда, че корабът вече е отплавал.

 

„Безопасен“ определено не е думата, която идва на ум, когато се замислим за филмографията на Джак Никълсън, който е участвал в някои от най-влиятелните филми на всички времена, разтърсили самите основи на киното, както го познаваме, предаде Фар Аут. Дали с безвременния си монолог в „Няколко добри мъже“, или с несравнимите си изпълнения в „Сиянието“, „Пет лесни парчета“ и „Чайнатаун“, актьорът е известен с нестандартното си мислене и създаването на герои, които изглеждат инстинктивни и в същото време внимателно планирани, и с вземането на спонтанни решения, които са останали завинаги в историята.

Въпреки че е известен с мрачните си и често рисковани роли, в които играе герои, от които мнозина биха се уплашили пред огромното предизвикателство, Никълсън не е бил особено ентусиазиран от идеята да работи с един конкретен режисьор, отчасти заради противоречивостта на творчеството му и провокативния му стил на разказване, нещо, с което актьорът не би трябвало да е чужд.

Никълсън е участвал в много смущаващи истории през годините, като противоречивите теми и мрачните герои са нещо, с което той се е занимавал значително през кариерата си. Независимо дали става дума за „Полет над кукувичето гнездо“ или „От другата страна“, актьорът си е изградил репутация благодарение на способността си да се адаптира към тази тематика, превръщайки се в герои, които представят някои от най-грозните страни на нашия свят.

Това обаче е нещо, с което е известен и друг режисьор, макар и по малко по-различен начин. Оливър Стоун е направил филми, които разглеждат табуизирани и често политически заредени теми, като го прави по начин, който разбунва духовете и кара хората да говорят.

От филми като „JFK“, „Родени убийци“ и „Взвод“, режисьорът е известен като един от най-противоречивите в бранша, предизвиквайки дебати и дискусии около представянето на войната и естествената си склонност към теми, които мнозина не искат да виждат на екрана, особено предвид силните му позиции по тези истории.

Макар да си мислите, че той би бил идеален партньор за Никълсън, актьорът имаше силни предубеждения срещу работата с него, описвайки чувствата си към „JFK“ и режисьора като цяло. Никълсън обясни: „Не ме интересува особено. Не искам да виждам отново как убиват президента. Не ми е забавно. Нямам никакво желание да работя с него. Харесвам филмите му, които съм гледал, но той е прекалено самонадеян. Харесвам енергични хора, но не съм конфликтен.“

Това са доста сурови думи, идващи от един от най-великите актьори на всички времена, а за Стоун не може да е приятно да бъде отхвърлен от човек, с когото повечето биха убили, за да работят. Въпреки това, филмите му определено не са по вкуса на всеки, а много от неговите бивши сътрудници и актьори са били подложени на остри критики за участието си в неговите филми, нещо, което актьори от първа величина като Никълсън биха искали да избегнат в по-късните етапи от кариерата си. Макар че проект между двамата би бил интересен за мнозина, изглежда, че корабът вече е отплавал. |БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон