ПСВ Айндховен се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като разби Рейнджърс с 5:1 у дома. Първият двубой на шотландска земя бе завършил при равенство 2:2.
В Нидерландия обаче домакините не оставиха шансове на съперника и се поздравиха с гръмка победа. На почивката резултатът бе само 1:0 за ПСВ след попадението на Исмаел Сайбари. Отново той удвои преднината на тима от Айндховен след паузата, преди Джеймс Таверние да намали пасива на гранда от Глазгоу. Надеждите на Рейнджърс за нещо повече обаче се изпариха почти моментално след бързо върнатия гол от страна на домакините – негов автор стана Люк Де Йонг. Това тотално обезвери гостуващия състав, който инкасира още две попадения до края – Джоуи Веерман направи резултата 4:1, а Конър Голдсън си отбеляза автогол.
Така ПСВ ще играе в групите на най-престижния европейски клубен турнир, а компания на нидерландците ще правят още белгийският Антверпен и датският Копенхаген.
Антверпен надви гръцкия АЕК Атина и в реванша на техен терен, след като бе спечелил първия двубой с минималното 1:0. Копенхаген, който се бе поздравил с минимален успех над полския Раков Честохова с 1:0, направи равенство 1:1 в реванша на датска земя, което бе достатъчно за елиминирането на съперника.
Жребият за групите на Шампионска лига ще се тегли тази вечер от 19:00 часа българско време. /БГНЕС