Остава в сила обявеното бедствено положение в Крумовград и голяма част от селата в района, където изсипалите се проливни дъждове доведоха до преливане на реки.
Вчера областният управител на Кърджали издаде предупреждение за възможни наводнения, рязко повишение на нивата на реките, дерета и язовири. Гражданите бяха призовани да не преминават през наводнени пътища, подлези и залети мостове.
По данни на кмета на Крумовград Себихан Мехмед екипите на ВиК дружеството работят и правят всичко възможно водоподаването да бъде възстановено в максимално бързи срокове. Училищата и детските градини в общината отново ще работят присъствено, след като местната власт е осигурила водоноски и минерална вода. | БГНЕС