Веднага след като Държавен вестник обнародва резултатите от вота на 19 април и имената на новите 240 народни представители, президентът Илияна Йотова подписа указ, с който свиква на първо заседание новоизбраното 52-ро Народно събрание.
То ще се проведе на 30 април от 10.00 часа. Указът е на основание чл. 75 от Конституцията.
В рамките на първото заседание президентът Илияна Йотова ще отправи обръщение към новоизбраните народни представители.
Тя вече обяви, че очаква съвсем различен парламент.
"Очаквам много смели и бързи решения, променен стил и начин на работа с уважение към българските граждани", коментира Йотова пред журналисти в понеделник.
Президентът добави, че на първото парламентарно заседание очаква да чуе от новоизбраните народни представители как ще изпълнят своите обещания и какви ще бъдат първите им стъпки. | БГНЕС