Президентът подписа указ за първото заседание на 52-рото Народно събрание на 30 април

Илияна Йотова ще отправи обръщение към новоизбраните народни представители.

Веднага след като Държавен вестник обнародва резултатите от вота на 19 април и имената на новите 240 народни представители, президентът Илияна Йотова подписа указ, с който свиква на първо заседание новоизбраното 52-ро Народно събрание.

То ще се проведе на 30 април от 10.00 часа. Указът е на основание чл. 75 от Конституцията.

В рамките на първото заседание президентът Илияна Йотова ще отправи обръщение към новоизбраните народни представители.

Тя вече обяви, че очаква съвсем различен парламент. 

"Очаквам много смели и бързи решения, променен стил и начин на работа с уважение към българските граждани", коментира Йотова пред журналисти в понеделник.

Президентът добави, че на първото парламентарно заседание очаква да чуе от новоизбраните народни представители как ще изпълнят своите обещания и какви ще бъдат първите им стъпки. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон