Лидерите на "Продължаваме промяната" - "Демократична България" се събират на Коалиционен съвет днес. В понеделник кметовете на районите „Люлин" и „Младост" в София напуснаха ПП заради оказван натиск за обществени поръчки.
Коалиционният съвет ще обсъди създалата се ситуация и какви ще бъдат следващите мерки, които ще предприемат.
Също вчера съпредседателите на ПП Кирил Петков и Асен Василев отхвърлиха обвиненията и съобщиха, че партията започва вътрешно разследване за корупция.
В позиция, кметът Васил Терзиев от своя страна незабавно обяви, че разпорежда вътрешен одит на всички обществени поръчки и договори в районите „Младост“ и „Люлин“, който да приключи в рамките на 30 работни дни. Ще бъде направен и преглед на съмнителни процедури и решения.
"Ще се срещна с напусналите кметове и съветници, както и с ръководството на партията, за да чуя всички страни и проверя фактите", съобщи той. | БГНЕС