Петев: Допуснахме два наивни гола

Допуснахме два наивни гола. Това заяви старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев след загубата от Астана с 1:2 като гост в първи мач от третия предварителен кръг на турнира Лига Европа. Казахстанците обърнаха българския шампион, който има да наваксва на реванша в Разград идния четвъртък.

„Успяхме да отбележим, мисля, че мачът бе двуостър. Справихме се с дълги топка и с пресата на Астана, който се възползва от това, че имаше много брак в нашите действия. Теренът също допринесе за непредизвиканите грешки, но това не е оправдание. Можеше да се отсъди дузпа в наша полза. Допуснахме наивни два гола. Трябва да се приспособим и да покажем на реванша друго лице и да отстраним Астана“, започна той.

„Всеки един има определена задача и трябва да поеме отговорност за случващото се на терена. До голяма степен ни се получи схемата на игра. Искахме да застанем огледално на Астана, но не показахме характер. Исках да бъдем малко по-сигурни в защита. Два мача са, основното за мен е да се надиграваме и да имаме човек във всяка зона“, продължи наставникът на „зелените“.

„Трябва да подобрим много неща и в защита, и в атака. Трябва да подобрим владението на топката и точността на подаванията, защото допускаме непредизвикани грешки“, завърши Петев, за чийто тим преди реванша с казахстанците предстои домакинство на ЦСКА в неделя. /БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон