1 май 2026 година ще остане завинаги в историята на Ботев Пловдив. Малко след 17:00 часа тържествено беше открит паметникът на Динко Дерменджиев – Чико, съобщиха "жълто-черните".
Великият футболист на Ботев беше увековечен пред стадион "Христо Ботев" под тепетата.
Стотици фенове, общественици, кметът на града и съотборници на Чико станаха свидетели на историческия момент.
Представителният мъжки отбор на Ботев Пловдив, начело с Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев, поднесе венец пред паметника на Динко Дерменджиев.
На знаковото събитие присъстваха синът, съпругата и сестрата на Чико, както и легендата на Локомотив Пловдив – Христо Бонев.
"Чико ще прегърне Купата" и множество факли огласиха стадион "Христо Ботев".
"Поклон пред паметта на великия Динко Дерменджиев!", написаха още "канарчетата". | БГНЕС