Откриха тържествено паметника на Динко Дерменджиев пред стадион "Христо Ботев"

Снимка: Фейсбук на ПФК Ботев Пловдив.

На знаковото събитие присъстваха синът, съпругата и сестрата на Чико, както и легендата на Локомотив Пловдив – Христо Бонев.

1 май 2026 година ще остане завинаги в историята на Ботев Пловдив. Малко след 17:00 часа тържествено беше открит паметникът на Динко Дерменджиев – Чико, съобщиха "жълто-черните".

Великият футболист на Ботев беше увековечен пред стадион "Христо Ботев" под тепетата.

Стотици фенове, общественици, кметът на града и съотборници на Чико станаха свидетели на историческия момент.

Представителният мъжки отбор на Ботев Пловдив, начело с Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев, поднесе венец пред паметника на Динко Дерменджиев.

На знаковото събитие присъстваха синът, съпругата и сестрата на Чико, както и легендата на Локомотив Пловдив – Христо Бонев.

"Чико ще прегърне Купата" и множество факли огласиха стадион "Христо Ботев".

"Поклон пред паметта на великия Динко Дерменджиев!", написаха още "канарчетата". | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон