Ню Йорк Никс и Сан Антонио Спърс ще се срещнат на финала в третото издание за Купата на Националната баскетболна асоциация. Двата отбора спечелиха полуфиналните срещи през последните часове и ще спорят за трофея в Лас Вегас на 16 декември.
Отборът на Ню Йорк надигра Орландо със 132:120. Джейлън Брънсън отбеляза 25 от рекордните си за сезона 40 точки през първото полувреме, Карл-Антъни Таунс добави 29 точки за успеха, който е пети пореден за Никс през сезона в НБА.
В другия полуфинал Сан Антонио победи Оклахома Сити Тъндър със 111:109.
Джейлън Съгс отбеляза 26 точки, а Паоло Банкеро добави 25. За Меджик това беше първа загуба в рамките на шест мача за Купата на НБА и бяха елиминирани.
Виктор Уембаняма се завърна на игрището след контузия на прасеца и вкара 15 от 22-те си точки през последната четвърт за успеха на Спърс. Уембаняма се завърна след 12 мача отсъствие и игра само 20 минути. Той добави и девет борби.
Девин Васел вкара 23 точки, а Де'Аарън Фокс и Стефон Касъл добавиха по 22. За Тъндър това беше едва втората загуба в 26 мача през кампанията.
Шей Гилджъс-Александър вкара 29 точки за Тъндър, чиято рекордна серия от 16 победи беше прекъсната. Оклахома Сити не беше губил от 5 ноември срещу Портланд. |БГНЕС