Пламена Миткова с титла и рекорд на националния шампионат по лека атлетика

Пламена Миткова спечели титлата в скока на дължина от националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени, който се провежда в зала „Фестивална" в София, предаде репортер на БГНЕС

Световната шампионка за девойки от 2022 година подобри личния си рекорд в зала и на открито, след като в последния си шести опит се приземи на 6.70 метра. Това е и покрит норматив за участие на Европейското първенство в Рим през лятото.

Възпитаничката на треньора Ивайло Русенов направи още два скока над 6 метра - 6.46 м и 6.51 м. Нормативът за Олимпийските игри в Париж през лятото е 6.86 м.

Със сребърния медал в скока на дължина при жените остана многократната шампионка на страната Милена Миткова (Дарко Тим) с 6.24 м, а с бронза се окичи Галина Николова (Хеброс-Харманли) с 5.98 м.

Междувременно Девора Аврамова (Берое, Стара Загора) триумфира в бягането на 3000 метра с 10:03.00 минути, а защитаващата титлата си Милица Мирчева (Атлет, Мездра) остана втора с 10:03.42 минути. Трета се нареди Маринела Нинева (Локомотив Дряново) с 10:18.50 мин.

Кристен Радуканова (Атлетик-София) пък спечели втората си титла. Златната медалистка на 60 метра от вчера се поздрави с първото място и на 200 метра. Възпитаничката на Валя Демирева заслужи титлата на една обиколка с личен рекорд в зала от 24.02 секунди. Шампионката на 400 м от първия ден Андреа Савова (Локомотив-Русе) този път остана със сребърен медал, след като финишира втора във финала с 24.84 сек. Виктория Георгиева (Локомотив-Русе) заслужи втория си бронзов медал след този на 60 метра. На 200 м плевенчанката даде време 25.39 сек. /БГНЕС