Мбапе поведе ПСЖ към дебютен успех при Луис Енрике

Пари Сен Жермен надигра Ланс с 3:1 у дома в двубой от третия кръг на френската Лига 1. На "Парк де Пренс" шампионите най-сетне вкусиха от победата след двете си поредни равенства на старта.

Едно от новите попълнения на парижани - Марко Асенсио, откри резултата в края на първото полувреме след асистенция на Уорън Заир-Емери. Малко след началото на втората част Килиан Мбапе покачи на 2:0 след подаване на съотборника си в националния отбор Лука Ернандес, а в 91-та минута отново нападателят бе в прегръдките на съотборниците си, този път след асистенция на влезлия от пейката Фабиан Руис. Остана време и гостите да вкарат почетно попадение чрез Морган Гилавоги.

ПСЖ, който записа първи успех под ръководството на новия наставник Луис Енрике, се изкачи на четвъртото място с пет точки, докато Ланс е на незавидната 14-а позиция с един пункт. В следващия кръг отборът ще търси дебютни три точки при гостуването на лидера Монако, докато за Пари Сен Жермен предстои визита на Лион.

По-рано, Марсилия надви Брест с 2:0 у дома. Точни за победата бяха Шансел Мбемба и Исмаила Сар. /БГНЕС