Манчестър Юнайтед разби Саутхемптън с 9:0

Манчестър Юнайтед разби Саутхемптън с 9:0 в двубой от 22-и кръг на Премиършип, игран на стадион "Олд Трафорд".

Неприятностите за "светците" започнаха още във втората минута, след като Александър Янкевиц получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Скот Мактоминей.

"Червените дяволи" се възползваха от численото си преимущество и поведоха в резултата в 18-ата минута с гол на защитника Аарън Уан-Бисака. 7 минути по-късно Маркъс Рашфорд прониза за втори път мрежата на вратата, пазена от Алекс МакКарти. В 35-ата минута Ян Беднарек си отбеляза автогол, а в 40-ата Единсон Кавани с глава покачи на 4:0. След почивката Антони Марсиал се разписа в 69-ата минута, а Скот Мактоминей добави още един гол в 71-ата. В 86-ата минута Ян Беднарек извърши нарушение в наказателното си поле и след намесата на VAR бе изгонен от арбитъра, а дузпата реализира Бруно Фернандеш. В 90-ата минута Марсиал вкара втория си гол в срещата, а в 93-ата Даниел Джеймс оформи разгромното 9:0. Манчестър Юнайтед за последно бе печелил със същия резултат в официален мач срещу Ипсуич на 4 март 1995 г.

Тимът на Оле Гунар Солскяр заема второ място в класирането с актив от 44 точки, а Саутхемптън с 29 е на 12-а позиция. /БГНЕС