Ливърпул обърна Тотнъм, Юнайтед спечели с две изпуснати дузпи

Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 на „Анфийлд" в голямото дерби от 10-ия кръг на английската Висша лига. Хари Кейн откри резултата след само 47 секунди игра, но попадения на Джордан Хендерсън (52) и Мохамед Салаха (75 д.) обърнаха резултата в полза на мърсисайдци.

Ливърпул доминираше през почти целия мач, но достигна до успеха едва в края. Десният бранител Серж Орие направи дузпа след невнимателно действие срещу Садио Мане в наказателното поле. Салах преодоля Гацанига, който иначе направи много силен мач на вратата на Тотнъм. В края Салах притесни Юрген Клоп, след като бе заменен поради травма. В класирането Ливърпул е лидер с 28 от възможни 30 точки - 6 пред шампиона Манчестър Сити. Тотнъм е на 11-то място с 12 точки.

В друга среща Манчестър Юнайтед победи Норич като гост с 3:1, въпреки че изпусна две дузпи през първата част. Ударът на Маркъс Рашфорд бе отразен от Тим Крул, а малко по-късно и Марсиал сгреши от бялата точка. Арсенал допусна нова грешна стъпка, след като изпусна Кристъл Палас, а мачът завърши 2:2. В последните минути гол на Сократис бе отменен и така „артилеристите" и „орлите" поделиха точките. /БГНЕС