Гол в продължението спаси Испания от поражение в Швеция

Испания се докопа до равенство 1:1 в гостуването си на Швеция на "Френдс Арена" и се класира за Европейското първенство догодина.

Домакините излязоха напред в резултата в 50-ата минута, когато точен бе Маркус Берг. Испания изравни резултата в 92-ата минута с гол на Родриго Морено.

Ла Фурия има 20 точки два кръга преди края и не може да бъде изместена от второто място. Испания се присъединява към вече класиралите се Белгия, Русия, Италия, Полша и Украйна. В другите мачове от групата Румъния и Норвегия завършиха 1:1, а тимът на Фарьорските острови се наложи над Малта с 1:0.

В група J Италия разгроми Лихтенщайн с 5:0. Головете за Скуадра Адзура отбелязаха Андреа Белоти (2), Федерико Бернардески, Алесио Романьоли и Стефан Ел Шаарауи. Гърция победи Босна и Херцеговина с 2:1, а Финландия надигра Армения с 3:0. /БГНЕС