Барселона срази Валенсия с 5:2 на "Камп Ноу"

Барселона победи Валенсия с 5:2 на своя стадион "Камп Ноу" в двубой от 4-и кръг на Примера дивисион.

Резултатът бе открит още във втората минута от 16-годишното крило на домакините Ансу Фати. Пет минути по-късно Френки де Йонг покачи на 2:0, а асистенцията бе дело на Фати. Де Йонг отбеляза първия си гол с фланелката на каталунския клуб. В 27-ата минута Кевин Гамейро намали преднината на домакините, но в 51-ата Жерард Пике вкара трети гол за Барселона. Последваха две попадения на Луис Суарес, а в допълнителното време Макси Гомес вкара втори гол за Валенсия и последен в срещата.

С актив от 7 точки Барселона заема четвърто място в класирането, а Валенсия е на 14-о с 4 пункта. В следващия кръг тимът на Ернесто Валверде гостува на Гранада, а Валенсия посреща Леганес. /БГНЕС